Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

Nowy rok szkolny możemy uznać za rozpoczęty, a z nim kolejne wyzwania i miejmy nadzieję liczne sukcesy naszych uczniów, wśród których serdecznie witamy nowe dzieci!

Podczas uroczystej akademii dyrektor Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Baryczy powitał wszystkich uczniów, wyrażając nadzieję, że przerwa wakacyjna dostarczyła im nowej energii do wytężonej nauki. Dwumiesięczny czas wolny od zajęć dydaktycznych wykorzystaliśmy na prace remontowe oraz szereg modernizacji, które - jak podkreślił dyrektor - "przyczynią się do jeszcze bardziej przyjaznych i komfortowych warunków nauki i odpoczynku w naszym Ośrodku". Swoją obecnością zaszczycił nas naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Końskich Pan Krzysztof Stachera który odczytał okolicznościowy list od starosty koneckiego Pana Bogdana Sobonia, a także wręczył absolwentom Zasadniczej Szkoły Zawodowej - Michałowi Galiderowiczowi, Agnieszce Gałan, Tomaszowi Kosowi, Łukaszowi Michalskiemu, Dominice Gil i Weronice Mastalerz - dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe z zawodzie kucharza wydane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Początek nowego roku szkolnego stał się również okazją do wręczenia przez naczelnika oraz dyrektora aktu nadania stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego księdzu Pawłowi Piwowarczykowi. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy dydaktyczno - wychowawczej! Po akademii uczniowie udali się do odnowionych sal na spotkanie z wychowawcami klas. Dotychczasowym oraz nowym wychowankom naszego Ośrodka życzymy owocnego roku szkolnego 2017/2018!