Odsłonięcie tablicy w hołdzie Zdzisławie i Stanisławowi Bytnarom

Przy okazji obchodów tegorocznego "Niekłańskiego Października", 15.10.2017r. w Zespole Szkół Publicznych w Niekłaniu odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej Zdzisławę i Stanisława Bytnarów.

Tablica jest swoistym hołdem ku pamięci założycieli Szkoły Podstawowej w Niekłaniu Wielkim. Odsłonięcia dokonali potomkowie Państwa Bytnarów  - Pani Barbara Borkowska i Pan Julian Borkowski - oraz wojewoda świętokrzyski Pani Agata Wojtyszek. Wydarzenie to jest ważne również dla nas, bowiem nasza szkoła ubiega sie o nadanie imienia Zdzisławy i Stanisława Bytnarów. Obecny na uroczystości dyrektor Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Baryczy Pan Jan Słuszniak podzielił się tym zamiarem z zebranymi, którzy owacyjnie zareagowali na taki pomysł. Samorządowcy, kombatanci, dyrekcja Zespołu Szkół Publicznych w Niekłaniu, nauczyciele, działacze społeczni oraz mieszkańcy Niekłania nie kryli wzruszenia i uznania dla tej idei. Aprobatę i wsparcie wyrazili także Pani Barbara Borkowska i Pan Julian Borkowski. Dyrektor podkreślił że: -"to honor i zaszczyt dla naszej szkolnej społeczności, że rodzice Janka Bytnara - wspaniali pedagodzy, miłujący swój zawód, młodzież i ojczyznę staną się patronami naszej szkoły (...)". Jednocześnie zaprosił na uroczystość nadania imienia Ośrodkowi w Baryczy, która to odbędzie się już w czerwcu przyszłego roku.