Nasi uczniowie na Powiatowym Czytaniu "Wesela"

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich odbyło się dziś Powiatowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. To pierwsza taka inicjatywa na skalę powiatu. Nie zabrakło tam naszych uczniów - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Baryczy reprezentowały: Aneta Narolewska i Anna Ciszek.

28 XI to data nieprzypadkowa. Właśnie dziś przypada 110. rocznica śmierci naszego wielkiego poety, dramaturga i malarza. Jak przypomniał w swoim wystąpieniu wicestarosta konecki Pan Andrzej Marek Lenart, ideą takich spotkań jest propagowanie znajomości literatury narodowej. Powiatowe Czytanie świetnie zatem wpisuje się w szerszą akcję społeczną o krajowym zasięgu, jaką jest Narodowe Czytanie. Dzisiejsze wydarzenie skupiło władze samorządowe na czele ze starostą koneckim Panem Bogdanem Soboniem, wicesarostą koneckim Panem Andrzejem Markiem Lenartem, naczelnikiem Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Końskich Panem Krzysztofem Stacherą, wiceburmistrzem Miasta i Gminy Końskie Panem Krzysztofem Jasińskim, a także wielu dostojnych gości, wśród których nie zabrakło dyrektorów jednostek organizacyjnych samorządu terytorialnego oraz nauczycieli i uczniów innych koneckich szkół. Obecny był także dyrektor Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Baryczy Pan Jan Słuszniak, który wespół z pozostałymi zaproszonymi włączył się w czytanie "Wesela". Nasze uczennice: Aneta Narolewska i Anna Ciszek, które pod opieką nauczyciela języka polskiego Pani Barbary Janczak przygotowywały się do dzisiejszego spotkania, pomimo tremy poradziły sobie znakomicie! Serdecznie gratulujemy!