Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2018

"Światowy Dzień Świadomości Autyzmu" na stałe wpisał się do kalendarza naszego Ośrodka. Uroczysta akademia oraz bogaty program obchodów po raz kolejny przybliżyły naszym podopiecznym specyfikę funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu.

To szczególne święto ustanowione na dzień 2. kwietnia przez Organizację Narodów Zjednoczonych ma przyczyniać się do zwiększenia empatii i zrozumienia dla osób dotkniętych autyzmem. Takie właśnie przesłanie przyświecało również organizatorom akademii - Pani Dorocie Głąb, Pani Jolancie Andrychiewicz, Pani Martynie Antosik, Pani Joannie Sarlei, Pani Hannie Zielińskiej oraz Pani Klaudii Stępinskiej -  podczas której nasi uczniowie mogli bliżej zapoznać się z symptomatycznymi zachowaniami osób autystycznych, których słowa, o tym jak widzą świat były także przytaczane. Projekcje filmów, słodki poczęstunek i symboliczne wypuszczenie niebieskich balonów stanowiły uzupełnienie uroczystości, podczas której głos zabrał gość specjalny: wicestarosta konecki Pan Andrzej Marek Lenart wskazując na doniosłą rolę takich kampanii oraz potrzebę zapobiegania alienacji i stygmatyzacji osób z autyzmem. Serdecznie dziękujemy organizatorom, dyrektorowi naszego Ośrodka Panu Janowi Słuszniakowi oraz pozostałym osobom, które przyczyniły się do organizacji tegorocznych obchodów "Światowego Dnia Świadomości Autyzmu".