"Świat Młodych Badaczy"

Co sprawia, że dzieci uczą się chętniej i szybciej? Pomogą zapewne treści wychodzące naprzeciw ich zainteresowaniom, ale nic tak nie zapadnie w pamięć, jak możliwość empirycznej weryfikacji podawanej wiedzy.

I to właśnie było głównym celem zorganizowanych u nas w ostatnią sobotę warsztatów w ramach projektu "Świat Młodych Badaczy". Jest  to międzynarodowy projekt edukacyjny firmy "Henkel" obecny w Polsce od dwóch lat. Interaktywne zajęcia obejmujące proste eksperymenty badawcze to innowacyjny sposób zachęcenia uczniów do aktywnego poznawania mechanizmów, które rządzą naszą rzeczywistością, co niewątpliwie zaszczepi w nich zainteresowanie światem nauki. Zadanie to udało się Pani Patrycji Brudzińskiej oraz Pani Marii Redzimskiej - przedstawicielkom "Henkla" prowadzącym zajęcia - które przy użyciu profesjonalnych narzędzi stworzyły w Internacie namiastkę prawdziwego laboratorium. Zadaniem uczestników warsztatów było wyprodukowanie kleju. Teoretyczne wprowadzenie szybko zamieniło się w działanie i nasi uczniowie poczuli się, jak prawdziwi chemicy. Rezultaty prac były zdumiewająco wzorowe, a przecież to pierwszy taki eksperyment w naszym Ośrodku! Serdecznie dziękujemy firmie "Henkel", a szczególnie wspomnianym już Paniom - Patrycji Brudzińskiej i Marii Redzimskiej za niezwykle interesujący program warsztatów!