"Magiczne Ogrody" w Janowcu

Rodzinny park tematyczny "Magiczne Ogrody" w Janowcu to cel wczorajszej wycieczki, na którą wybrała się grupa podopiecznych naszego Ośrodka.

To pierwsze takie miejsce w Polsce stworzone w oparciu o oryginalną baśniową historię. Wśród setek kwiatów, drzew i krzewów dzieci poczuły klimat bajecznej krainy zamieszkiwanej przez niezwykłe istoty. Każda z krain to sensoryczne pole doświadczeń, stymulujące rozwój i wyobraźnię, ale przede wszystkim potężna dawka frajdy. Oprócz takich atrakcji jak: zamek wróżek, zjeżdżalnia, trampoliny, tratwy, ciuchcia, dmuchańce, karuzele napędzane siłą ludzkich mięśni, czy huśtawki znajduje się tam wiele miejsc wprost nawiązujących do baśniowej rzeczywistości. Dobrym przykładem jest mroczysko, gdzie straszące w jaskini smoki dostarczyły dzieciom wiele wrażeń i śmiechu. Nie mniej ciekawe okazały się duże place zabaw, jakich próżno szukać na miejskich osiedlach, a także kolejka pędząca przez krainę krasnoludków. Mnogość atrakcji sprawiła, że nasi podopieczni nie tylko wyjechali z Janowca bardzo zadowoleni, ale wręcz domagają się kolejnej wycieczki do "Magicznych Ogrodów"! Dziękujemy nauczycielom: Pani Katarzynie Muszyńskiej i Pani Ewie Karbownik za opiekę nad wychowankami i koordynację całego wyjazdu i jesteśmy pewni, że to nie ostatnia tego typu wycieczka!