Nasza szkoła na "Kongresie Edukacji Przyszłości" w Kielcach

Kongres Edukacji Przyszłości oraz Salon Technologii i Wyposażenia dla Edukacji, które odbywały się w dniach 3-4.10.2018r. w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym "Targi Kielce" skupiły szkoły o najbardziej zaawansowanym i innowacyjnym profilu kształcenia. Wśród nich znalazł się także nasz Ośrodek!

Targi edukacyjne to jedna z tych okazji, gdzie możemy się szeroko zareklamować. Nasza obecność na nich przed rokiem wywołała duże zainteresowanie i spotkała się z życzliwym przyjęciem. W tym roku powtórzyliśmy ten sukces - tym większy, że tegoroczny Kongres to tak naprawdę prezentacja placówek legitymujących się nowoczesnymi sposobami uczenia i wytyczających pionierskie standarty edukacji przyszłości. Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Zdzisławy i Stanisława Bytnarów w Baryczy był jedną z ośmiu zaproszonych szkół, nie licząc wydawnictw, firm oraz innych organizacji o profilu stricte edukacyjnym. Stoisko promocyjne, które przygotowały i wraz z czwórką uczniów Branżowej Szkoły I-go stopnia o profilu '"kucharz" obsługiwały Panie: Grażyna Tomala, Justyna Połetek - Wcisło i Joanna Sarleja skupiało uwagę prawie wszystkich zwiedzających. Ekspozycję bardzo skutecznie promował dyrektor naszego Ośrodka Pan Jan Słuszniak, który jednocześnie stał na czele całej delegacji z Baryczy. Serwowane i przyrządzane na żywo pyszne potrawy i przekąski, m.in. bigos, pesto z zielonego groszku, rogaliki, ciasta, czy jabłka zapiekane z serem nie pozwoliły przejść obojętnie nawet samemu Świętokrzyskiemu Kuratorowi Oświaty Panu Kazimierzowi Mądzikowi, który zasmakował wszystkich specjałów. Oprócz niego stoisko zwiedzali również: dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii KO w Kielcach Pan Zbigniew Wojciechowski, starszy wizytator Pani Teresa Kmiecik, starszy wizytator Pan Waldemar Majchrzykiewicz, starszy wizytator Pani dr Renata Zaborek, prezes stowarzyszenia "Konfederacji Polaków Podola XXI w." Pani Helena Gawryluk oraz dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Pan Jacek Wołowiec. Ale Kongres to także szereg ciekawych wykładów prowadzonych przez naukowców, dyrektorów instytutów i fundacji specjalizujących się m.in. w nowoczesnych technologiach, we współpracy biznesu z nauką, czy w neurodydaktyce. Tegoroczne targi pokazały, że nasza szkoła jest częścią tej grupy placówek, które dzięki wysokiej profesjonalizacji i szybkiej dynamice rozwoju już teraz wytyczają trendy innowacyjnej dydaktyki. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania naszej ekspozycji i do zobaczenia za rok!