"Objazdowe" Mikołajki

Trwająca w naszym kraju pandemia wirusa COVID-19 to czas trudny dla wszystkich. Obowiązujące do dnia 17 stycznia 2021 r. nauczanie w formie zdalnej, wyłączyło dzieci z całej Polski, z codziennego życia szkół, a tym samym, pozbawiło możliwości uczestniczenia  w wielu uroczystościach. Nie dotyczy to jednak dnia Świętego Mikołaja w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Zdzisławy i Stanisława Bytnarów w Baryczy!

Mikołajki to święto wyczekiwane z nadzieją przez wszystkich wychowanków Ośrodka. Zawsze obchodzone było w sposób szczególny i radosny. W szkole słychać wówczas euforię i radosny gwar. Pomimo wielu obostrzeń i przeszkód, uśmiech na twarzy dzieci musiał zagościć również w tym roku. Z inicjatywy Rady Rodziców, Grona Pedagogicznego i Dyrekcji Ośrodka w Baryczy, narodził się pomysł Mikołajek w formie... objazdowej!

W piątek 4 grudnia, uroczyście przystrojony orszak mikołajkowy ruszył w drogę do domów wychowanków. Szczególnie wyglądające w tym dniu busy szkolne, po brzegi wypełnione były niespodziankami dla wszystkich uczniów. W każdym podróżowali również pomocnicy samego Świętego Mikołaja! W tę rolę wcielili się rzecz jasna nauczyciele i kadra kierownicza Ośrodka.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego wydarzenia i stworzenia mikołajkowych paczek. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do osób najbardziej zaangażowanych w realizację tej magicznej podróży: p. Zdzisławie Sapieja, p. Monice Kowalczyk, p. Izabeli Mazur-Skoczek oraz p. Aleksandrze Piwowarczyk.

Jesteśmy pewni, że odwiedziny mikołajkowych gości, wywołają na twarzach wychowanków uśmiech i napełnią ich serca radością, na kolejne dni. Wierzymy, że przekazana w tej formie iskierka nadziei, pozostanie w pamięci dzieci, aż do kolejnych Mikołajek! Te, dopiero za rok!

Tymczasem dziś pragniemy wszystkim podopiecznym naszego Ośrodka życzyć spełnienia najskrytszych marzeń, wielu radosnych chwil, szybkiego powrotu do szkoły oraz aby ten nietypowy czas nie zmazał uśmiechu z twarzy naszych wychowanków!