Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Baryczy

Kolęda SOSW w Baryczy 2020

Świąteczne życzenia od Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i pracowników SOSW w Baryczy dla uczniów, rodziców oraz opiekunów.

         Co roku o tej porze w Ośrodku w Baryczy trwały przygotowania do wystawienia Jasełek oraz Wieczerzy Wigilijnej i wspólnego kolędowania. Na szkolnych Wigiliach spotykali się wszyscy uczniowie, rodzice/ opiekunowie, nauczyciele, pracownicy, zaproszeni goście z władzami lokalnymi, księdzem biskupem oraz duże grono przyjaciół. W Ośrodku rozbrzmiewały kolędy, trwały próby do Jasełek, mieniły się światła lampek, brokatu, ozdób świątecznych. Bożonarodzeniowe dekoracje, zapach wigilijnych potraw, wspólne przeżywanie Wieczerzy Wigilijnej przy pięknie przystrojonych stołach w tak dużym gronie pozostał w pamięci i wspomnieniach uczniów oraz wielu osób związanych z Ośrodkiem w Baryczy.
           2020 rok jest szczególny. Wszystko jest inaczej, szkoła świeci pustkami bez uczniów, którzy zmuszeni są uczyć się zdalnie. Mimo pandemii cała społeczność szkolna jest w ścisłym kontakcie z dyrekcją, nauczycielami. Nie milkną telefony z pytaniami kiedy wrócimy do szkoły, do normalnego życia. Na chwilę obecną nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie.
            Boże Narodzenie to magiczny czas. Ze względu na pandemię koronawirusa wszystko zostało wstrzymane, ale w Ośrodku zrodził się pomysł niespodzianki dla uczniów na ten szczególny okres Bożego Narodzenia. Dyrektor zaprosił całe grono pedagogiczne i pracowników na wspólne nagranie życzeń i zaśpiewanie kolędy dla podopiecznych z okazji zbliżających się Świąt. Zaproszenie przyjął także Starosta Konecki Pan Grzegorz Piec oraz Naczelnik Promocji i Kultury Pan Marian Wikiera. Nagranie odbyło się zachowaniem reżimu sanitarnego ale w pięknie, świątecznie przystrojonej sali z choinką. Na zaproszenie odpowiedzieli wszyscy nauczyciele i pracownicy. Po wspólnym odśpiewaniu kolędy, życzenia złożył Dyrektor SOSW Pan Jan Słuszniak, Starosta Konecki Pan Grzegorz Piec oraz przedstawiciele grona pedagogicznego i pracowników. Przesłaniem tegorocznych życzeń jest dobroć i szczerość. Dobrym można być zawsze. W tym szczególnym czasie znaczenia nabiera otwartość ludzkich serc.
         Niech te Święta Bożego Narodzenia będą drogą do wytrwania w dobrych postanowieniach. Aby przy świątecznym stole nie zabrakło ciepłej, rodzinnej atmosfery a rok 2021 niósł ze sobą szczęście i pomyślność, aby wszystkie dni w roku były piękne jak wieczór wigilijny. Niech twarze dzieci i ich najbliższych zawsze rozpromienia uśmiech a gwiazda betlejemska prowadzi do Nowonarodzonego  Dzieciątka Jezus, które jest siłą i nadzieją. Uczyńmy najbliższe świąteczne dni oazą spokoju, radości i odpoczynku.

Zapraszamy do obejrzenia życzeń na naszym kanale YouTube.