„Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”

Uczniowie z klas I - III szkoły podstawowej biorą udział w programie edukacji żywieniowo-kulinarnej „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”.

Program koncentruje się przede wszystkim na edukacji w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia. Uczymy czym jest dobre jedzenie i dlaczego jest ważne dla zdrowia. Edukacja żywieniowo-kulinarna to połączenie przekazywania wiedzy teoretycznej dotyczącej zasad zdrowego odżywiania, sposobu komponowania diety, wiedzy dotyczącej tego w jaki sposób mądrze robić zakupy, ale i tego jak jedzenie wpływa na nasz organizm z praktycznymi zajęciami, dzięki którym dzieci zdobywają praktyczne umiejętności takie jak krojenie, siekanie, poznają sprzęty kuchenne, uczą się zasad higieny i pracy w kuchni. Fundacja Szkoła na Widelcu od 2012 roku aktywnie działa na rzecz poprawy żywienia dzieci i młodzieży w Polsce. Jej pracownicy, ale również wolontariusze prowadzą zajęcia w szkołach w całej Polsce podczas których łączą warsztaty kulinarne z przekazywaniem wiedzy o zdrowym żywieniu. Przekonują przede wszystkim do jedzenia warzyw i owoców, pokazują w jaki sposób można przygotować smaczne danie w prosty sposób, ale i zachęcają dzieci do próbowania nowych smaków.

Więcej informacji pod adresem: dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl

W miesiącu marcu organizowany jest konkurs dla klas I - III szkoły podstawowej pt. "WARZYWA I OWOCE DAJĄ MOCE". Zadaniem konkursowe jest nakręcić film - może to być także kolaż zdjęć w formie filmu lub prezentacja power point w formacie filmu.

Zapraszamy do udziału!