Położenie

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Zdzisławy i Stanisława Bytnarów położony jest w Baryczy. Miejscowość w odległości 3 km od miasta powiatowego Końskie w województwie Świętokrzyskim, otoczona Wzgórzami Koneckimi o wspaniałych walorach klimatycznych.

Szkoła leży przy trasie do Warszawy. Budynki naszej szkoły położone są na pięknej ponad 3 hektarowej działce w malowniczym parku ze sceną letnią oraz alejkami spacerowymi.

Na naszym terenie znajduje się także:

• teren ogniskowo – rekreacyjny

• plac zabaw dla dzieci

• kompleks boisk sportowych

• siłownia napowietrzna

W bliskim sąsiedztwie znajduje się las bogaty w grzyby i owoce leśne, Nadleśnictwo Barycz, przystanek, przejścia dla pieszych oznakowane światłami pulsacyjnymi.

Ośrodek mieści się w trzech budynkach.

• W budynku szkoły odbywają się zajęcia edukacyjne dla dzieci z różnymi stopniami niepełnosprawności, z zachowaniem zasad integracji, bezpieczeństwa i wzajemnej pomocy między dziećmi. Posiadamy specjalistyczne sale do nauczania zintegrowanego, klasopracownie przedmiotowe, bibliotekę, sale logopedyczną, informatyczną, gimnastyczną, nowoczesną salę gospodarstwa domowego, świetlicę.

• W odrębnym budynku mieszczą się niektóre specjalistyczne sale, m. in. sala doświadczania świata, biofeedback, integracji sensorycznej oraz łazienki dla niepełnosprawnych.

• Trzeci z naszych budynków to oddalony o 100 m od szkoły internat. Tu znajdują się wciąż odnawiane sypialnie dla dzieci, nowoczesne świetlice, a także: sale muzyczna, rewalidacyjna, siłownia, sportowa do tenisa stołowego, telewizyjna, nowoczesna kuchnia i stołówka. Teren przed internatem jest oświetlony, bezpieczny, w pobliżu zielony ogród – alpinarium, o który troszczą się wychowawcy wraz z uczniami.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej Placówki!