Kontynuacja realizacji projektu „Wsparcie kształcenia zawodowego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Baryczy”

W roku szkolnym 2017-2018, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Baryczy kontynuuje realizację projektu „Wsparcie kształcenia zawodowego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Baryczy”.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, Poddziałanie , Poddziałanie RPSW.08.05.01 - Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz tworzenia i rozwoju CKZiU (projekty konkursowe). Numer projektu: RPSW.08.05.01-26-0012/16.

W tym roku, w projekcie bierze udział 9 nowych uczniów i uczennic Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Baryczy. Uczestnicy korzystają z nowego wyposażenia pracowni do praktycznej nauki zawodu, gdzie utworzono trzy dobrze wyposażone stanowiska (zlewy, wyciągi, piekarniki, płyty indukcyjne), zamontowano zmywarkę, chłodziarko-zamrażarkę oraz piec konwekcyjno-parowy. Zakupiono ponadto drobne wyposażenie AGD: blendery, roboty, wagi. Zakupy są współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Dla uczestników prowadzone są zajęcia zawodowe praktyczne i teoretyczne, język angielski zawodowy, doradztwo zawodowe i matematyka. Realizowane będą także staże zawodowe u lokalnych pracodawców.