Wycieczka do Kielc

Uczniowie naszego Ośrodka wraz z wychowawcami Panią Dorotą Głąb i Panią Justyną Połetek-Wcisło udali się na wycieczkę do Kielc.

Podczas wyjazdu odwiedzili:

Muzeum Zabawy i Zabawek oglądając

• stałe ekspozycje Muzeum pt.

- „Miasto zabawekCzym bawiły się dzieci w XVIII, XIX i na początku XX wieku? Gdzie kupowano zabawki i kto je produkował?

- „Świat modeli Na wystawie można zobaczyć nagradzane medalami modele statków, samoloty i wiele ciekawych innych modeli zabawek

- „Szlagiery z polskich spółdzielniBez wątpienia jednymi z większych szlagierów epoki PRL były zabawki wytwarzane w polskich spółdzielniach zabawkarskich

- „Nowe nabytki” Na tej wystawie zaprezentowano najnowsze eksponaty jakie trafiły do Muzeum

• czasowe ekspozycje tj.

- „Bohaterowie z ekranu” - 70 lat polskiej animacji, postacie bajek.

- “Meble kombinowane” – meble dla latek z różnych czasów.

Brali udział w zajęciach edukacyjnych w Aptece Wyobraźni.

Tematem zajęć była „Historia pewnej gry”- uczniowie poznali nie tylko historię powstania gry, ale również mieli możliwość nauczyć się w nią grać.

Wspólna zabawa zakończyła się wizytą w Manufakturze Magii Karmelu. Gdzie w trakcie warsztatów uczniowie mogli zobaczyć niezmienny od wieków ręczny sposób tworzenia wyrobów z karmelu, a na zakończenie wszyscy uczestnicy mogli wykonać samodzielnie swojego własnego lizaka i otrzymać dyplom Małego Karmelarza.

Ostatnim punktem wycieczki był MacDonald.