Mamy już pozwolenia na budowę nowego internatu i hali sportowej

W kwietniu bieżącego roku nasz Ośrodek wystąpił z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę internatu i hali widowiskowo - sportowej. W ubiegłym tygodniu  w Starostwie Powiatowym w Końskich miało miejsce oficjalne przekazanie pozwoleń i planów architektonicznych.

O potrzebie budowy nowego internatu nie trzeba nikogo przekonywać. Obecny budynek liczy już ponad sto lat i mimo, że wciąż jest remontowany i doposażany, to nie spełnia wymogów internatu z prawdziwego zdarzenia. W nowym mają znaleźć się pokoje dla 50-ciu niepełnosprawnych dzieci, cztery świetlice, jadalnia, kuchnia, sala telewizyjna i gabinet dla pielęgniarki. Przy obiekcie powstać ma też parking. Ale internat to nie jedyna nowa inwestycja. Planujemy także budowę hali widowiskowo - sportowej. Ma to być pełnowymiarowy i ogólnodostępny także dla mieszkańców naszego regionu budynek, w którym będą mogły odbywać się nie tylko imprezy sportowe, ale również te o charakterze stricte kulturalnym. Kilka miesięcy temu Powiat Konecki po zamianach z Lasami Państwowymi stał się właścicielem gruntu, co otworzyło nam drogę do tak ambitnych zamierzeń. Powstałe projekty kosztowały ok. 100 tyś. złotych, a obecnie jesteśmy na etapie poszukiwania funduszy na samą budowę. Z pomocą przychodzi jednak Świętokrzyski Kurator Oświaty Pan Kazimierz Mądzik, który zapewnia, że wspólnie z Wojewodą Panią Agatą Wojtyszek będzie mocno lobbował w Ministerstwie Edukacji Narodowej na rzecz rozbudowy naszej placówki. Swój procent dołoży także organ prowadzący, czyli Starostwo Powiatowe w Końskich. Uroczystość przekazania pozwoleń i planów architektonicznych to dopiero początek drogi do wymarzonych obiektów, ale wśród przedstawicieli samorządu panuje zgodne przekonanie o potrzebie tych inwestycji. W spotkaniu uczestniczyli: starosta konecki Pan Bogdan Soboń, kurator Pan Kazimierz Mądzik, wicestarosta konecki Pan Andrzej Marek Lenart, sekretarz powiatu Pan Zbigniew Sadorski, członek Zarządu Powiatu Pani Dorota Duda i architekt Pan Andrzej Charun. Delegacja Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Baryczy na czele z dyrektorem Panem Janem Słuszniakiem składała się z przedstawicieli Rady Rodziców: Pani Doroty Cieślak i Pani Ewy Patynowskiej oraz trójki uczniów naszej szkoły. Nie zabrakło też przedstawicieli mediów: Echa Dnia, Tygodnika Koneckiego i TKN24.