Bezpieczne wakacje - "Bądź mądry!"

Coroczny cykl zajęć poświęconych bezpieczeństwu w czasie wakacji to już tradycja w naszym Ośrodku. Dziś wychowankowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie teatralne wyczulające na zagrożenia pochodzące z internetu.

Ta nieco zmieniona formuła dotychczasowych spotkań jest wynikiem zgłoszenia naszej szkoły do Przeglądu Małych Form Teatralnych organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach oraz Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty. "Bądź mądry" to forma scenicznego ostrzeżenia naszych podopiecznych przed osobami mającymi nieczyste intencje w sieci lub poprostu internetowymi przestępcami, którzy nierzadko wykorzystują nadmierną ufność młodszej części e-społeczności. Aktorskie talenty ujawniły się u Anny Ciszek i Mikołaja Bednarczyka, którzy weszli w swoje role fenomenalnie, a patronujący przedsięwzięciu wychowawcy wyreżyserowali spektakl z czytelnym przesłaniem. Gromkie brawa poprzedzone chwilą refleksji wróżą sukces podczas Przeglądu w Kielcach, a ten już za dwa dni! Podczas przedstawienia gościla u nas Pani podkom. Sylwia Sobczyńska, która przypomniała uczniom, że okres wakacyjny nie zwalnia z myślenia, a dobra zabawa winna ustępować zdrowemu rozsądkowi. Dziękujemy wychowawcom, którzy podjęli się misji stworzenia i zaprezentowania na arenie wojewódzkiej tego niecodziennego spektaklu: Pani Monice Kowalczyk, Panu Łukaszowi Stacherze i Pani Monice Trawińskiej. Życzymy powodzenia!