VII Wojewódzki Festiwal Piosenki "Zielono mi"

23 maja 2019r. w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury odbył się II Wojewódzki Festiwal Piosenki dla uczniów z innymi potrzebami edukacyjnymi poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej.

Wzięli w nim udział uczniowie szkół specjalnych oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z naszego województwa. Organizatorem festiwalu był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pińczowie we współpracy z Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury oraz Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Pomocna Dłoń”. W występach wzięło udział łącznie 15 wykonawców. Na scenie wystąpili soliści, zespoły muzyczne oraz grupy taneczne. Zaprezentowali bogaty repertuar Agnieszki Osieckiej w ciekawych aranżacjach. Po zakończeniu występów kapituła podjęła jednogłośny werdykt aby nagrodzić każdego z wykonawców. Celem festiwalu jest promowanie twórczości Agnieszki Osieckiej oraz kształtowanie zdolności artystycznych wśród osób z niepełnosprawnością. Jest to także wspaniała okazja do wspólnej integracji i pokazu talentów wokalnych. W wydarzeniu wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły: Klaudia Hajduk i Dagmara Baczewska. Opiekunowie - kierownik internatu Pani Justyna Połetek - Wcisło oraz nauczyciel muzyki Pani Klaudia Stempińska - zadbali o właściwe przygotowanie naszych podopiecznych do występu. Wszyscy artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!