Koneckie Dni Profilaktyki 2019

W dniu 5.06 br rajdem do Piekła "skałki" zakończyły się tegoroczne Koneckie Dni Profilaktyki. Uczestniczyły w nim szkoły z powiatu koneckiego wśród których byli także nasi uczniowie pod opieką Pani Zdzisławy Sapiei : Ewa Hajduk, Aneta Nowakowska, Paweł Kłosek, Damian Steinhof i Łukasz Kamoda.

O godzinie 9.00 spod fontanny na placu przed UMIG Końskie na trasę pieszego rajdu wyruszyło ok. 140 osób. Byli też przedstawiciele PCPR, Sanepidu, Policji i ratownik medyczny. Na trasie rajdu uczniowie odpowiadali na pytania. Po godzinie 11.00 wszyscy dotarli na polanę rezerwatu przyrody Piekło - Skałki. Uczniowie rozpalili ognisko, smażyli kiełbaski, a strażacy przygotowali pokaz gaszenia materiałów łatwopalnych (olej, benzyna itp.). Strażackie pokazy były przeprowadzone znakomicie. Nie do zapomnienia był wysoki na kilka metrów płomień z płonącego oleju oraz ogień w brytfannie zagaszony gaśnicą proszkową. Na zakończenie Koneckich Dni Profilaktyki organizatorzy wręczyli uczniom nagrody i podziękowania za udział w rajdzie. Nasi uczniowie w nagrodę otrzymali piłkę siatkową i podziękowanie za udział. Rajd dostarczył naszym uczniom wiele przygód i niezapomnianych wrażeń. Chętnie wezmą udział jeszcze raz w takim rajdzie.