Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019

Wakacje czas zacząć! Rok Szkolny 2018/2019 dobiegł końca. Uczniowie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Baryczy odebrali dziś świadectwa, a także nagrody i wyróżnienia za wytężoną naukę oraz szczególne osiągnięcia sportowe i artystyczne.

Uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego odbyła się na sali gimnastycznej w szkole, gdzie zebranych uczniów oraz ich rodziców powitał dyrektor naszego Ośrodka Pan Jan Słuszniak, który pogratulował podopiecznym bardzo dobrych wyników w nauce. Skierował także podziękowania do wszystkich rodziców i opiekunów za całoroczną, wzorową współpracę z nauczycielami i wychowawcami, którzy z kolei swoim wysiłkiem dydaktycznym i wychowawczym walnie przyczynili się do tak znakomitych osiągnieć naszych wychowanków. Na uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć Panią Barbarę Panek - naczelnika Wydziału Inwestycji, Zamówień Publicznych i Mienia Powiatu Koneckiego, która odczytała okolicznościowy list od pełniącego obowiązki Starosty Powiatu Koneckiego Pana Grzegorza Pieca. Koniec każdego roku szkolnego to czas pożegnania absolwentów. Dziś za spędzone wspólnie lata oraz naukę dyrektor Ośrodka Pan Jan Słuszniak wraz wicedyrektorem Panią Elżbietą Kwapis oraz Kierownikiem ds. Wychowania i Opieki Panią Justyną Połetek - Wcisło podziękowali uczniom Zasadniczej Szkoły Zawodowej, Szkoły Przysposabiającej do Pracy, a także Gimnazjum. Zakończenie roku szkolnego i rozdanie świadectw to także doskonała okazja do podsumowania całorocznych osiągnięć - wyróżnienia dla najpilniejszych uczniów za bardzo dobre wyniki w nauce, a także nagrody za sukcesy w ogólnopolskich zawodach sportowych i konkursach artystycznych to stały punkt każdej akademii wieńczącej rok szkolny. Oficjalną część uroczystości zakończyły dwa występy uczniów - wokalny pod kierownictwem Pani Klaudii Stempińskiej oraz teatralny pod kierownictwem Pani Barbary Janczak. Wszystkim podopiecznym Ośrodka w Baryczy życzymy samych słonecznych dni i mnóstwa uśmiechu podczas letniego wypoczynku! Do zobaczenia we wrześniu!