Wizyta w Urzędzie Pracy

W ramach przedmiotu "Doradztwo zawodowe" uczniowie klasy VII i VIII odwiedzili dziś Powiatowy Urząd Pracy w Końskich.

Celem wizyty było zapoznanie młodzieży z zakresem wsparcia oferowanego przez PUP dla osób młodych, jak również przybliżenie najefektywniej rozwijających się branż, mając na uwadze specyfikę obecnego rynku pracy. Dyrektor Urzędu Pani Bożena Urban oprowadziła naszych podopiecznych po całej jednostce i opowiedziała o zadaniach jakie realizuje kierowana przez nią placówka. Zaprezentowała zakres usług świadczonych przez urząd na rzecz osób młodych oraz specyfikę lokalnego rynku pracy. Ponadto, młodzież miała okazję poznać nowe trendy w zawodach, jak również inspirujące i ciekawe pomysły na pracę. Uczniowie poszerzyli także zakres wiadomości z zawodoznawstwa oraz dowiedzieli się gdzie skierować pierwsze kroki po skończeniu szkoły.