Szkolne Przygody Gangu Słodziaków

Uczniowie klas Pani Zdzisławy Sapiei, Pani Alicji Zagwożdżon  i Pani Moniki Kowalczyk przystąpili do udziału w  drugiej edycji konkursu sieci sklepów Biedronka dla szkół podstawowych, którego celem jest motywowanie uczniów do czytania oraz rozwijania wyobraźni.

Inspiracją dla dzieci i rodziców do przygody z literaturą i wzięcia udziału w zmaganiach,  są ilustrowane opowieści o przygodach Gangu Słodziaków. Uczniowie otrzymali dzienniczki czytania na  naklejki, motywujące  do codziennego, kilkuminutowego spotkania z literaturą. Kulminacyjnym  momentem konkursu był zorganizowany przez nauczycielki  Dzień Głośnego Czytania. Tegoroczna edycja programu zawiera także elementy edukacji ekologicznej – przygotowana przez nas dekoracja jest w całości wykonana z materiałów użytych wtórnie (w ramach recyklingu). Uczniowie biorący udział w konkursie zostali przez wychowawczynie nagrodzeni słodkimi upominkami, a dzisiejszy, wyjątkowy dzień zakończył się wspólną zabawą. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.