Narodowe Święto Niepodległości 2019

11 listopada to ważny dzień w kalendarzu każdego Polaka. 101. rocznicę odzyskania niepodległości uczniowie z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Baryczy uczcili uroczystą akademią.

Oprócz naszych wychowanków, ich rodziców i opiekunów obecni byli także: prezes koneckiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Pan Andrzej Kosma, por. Zdzisław Kowalski, kpt. Jan Lagner, Pani Wiesława Matynia oraz Pan Ryszard Matynia. Głównym motywem uroczystości były wspomnienia bohaterskiej walki o niepodległość wyrażone w wierszach i patriotycznych pieśniach w wykonaniu naszych uczniów. Podniosła atmosfera tego szczególnego dnia została dobitnie podkreślona przez znakomity występ dzieci, czego dowodem były gromkie brawa publiczności. Przygotowanie tak wyjątkowych obchodów nie byłoby możliwe bez pomocy nauczycieli i wychowawców z naszego Ośrodka: Pani Izabeli Wojciechowskiej - Stoińskiej, Pani Klaudii Stępińskiej, Pani Zdzisławy Sapiei oraz Pani Joanny Sarlei. Serdecznie dziękujemy!