XXIV Wielka Gala Integracji

Wieczorem 16 listopada 2019 roku odbyła się XXIV Wielka Gala Integracji, gromadząc w warszawskiej Arenie Ursynów ok. 3 tyś osób z niepełnosprawnością wraz z ich przyjacółmi z całej Polski. W Gali udział wzięła również dwudziestoosobowa  grupa podopiecznych z naszego Ośrodka.

Jest to największe święto osób niepełnosprawnych w Polsce. Tegoroczna Gala była podsumowaniem 25 lat dzialań Integracji i jej założyciela ś.p. Piotra Pawłowskiego, jak również spojrzeniem w przyszlość. Jak co roku zostały wręczone Medale Przyjaciół Integracji osobom oraz instytucjom, które działają na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością. Prowadzacymi w tym roku byli: Beata Wachowiak-Zwara - pełnomocnik prezydenta Gdyni d.s. osób z niepełnosprawnością, dziennikarz Tomasz Wolny oraz Ewa Pawłowska - prezes Integracji. Tradycyjnie Wielkiej Gali Integracji towarzyszyli artyści, m.in.: Dorota Osińska - aktorka warszawskiego Teatru Rampa, Julita Bartosiak - studentka III roku lingwistyki stosowanej, a także zespół Maleo Reggae Rockers z liderem Dariuszem Malejonkiem. Na zakończenie Gali wystapił w tym roku zespół De Mono, starszy od Integracji jedynie o pięc lat. Podczas wyjazdu nad bezpieczeństwem naszych wychowanków czuwała kierownik d.s. opieki i wychowania Pani Justyna Połetek - Wcisło oraz nauczyciele: Pani Elżbieta Krakowiak i Pani Elżbieta Bobińska - Pluta.