Wizyta w fabryce ozdób choinkowych

Zbliżające się Święta stały się dla uczniów z klas Pani Zdzisławy Sapiei i Pani Moniki Kowalczyk, okazją do wyjazdu na wycieczkę  do mieszczącej się w Piotrkowie Trybunalskim  fabryki artystycznych ozdób choinkowych.

Firma Szkło-Dekor zajmuje się głównie wyrobem artystycznych szklanych ozdób choinkowych. Wszystkie produkty wykonywane są ręcznie, według tradycyjnych metod. Artystyczne szklane bombki i ozdoby, wykonywane są tradycyjną ręczną metodą, według własnych unikalnych projektów. Przewodnicy oprowadzili nas po całej produkcyjnej części zakładu. Zobaczyliśmy jak powstają szklane ozdoby choinkowe: od formowania z rozgrzanego szkła na dmuchalni, poprzez srebrzenie, malowanie, dekorowanie, przygotowanie do zapakowania. Każdy z tych etapów został nam dodatkowo objaśniony i przybliżony przez pracowników. Kolejnym punktem naszej wycieczki był udział w warsztatach: każdy spróbował  swoich sił i wykonał własne szklane ozdoby choinkowe. Zapewniono nam fachowe wsparcie doświadczonej malarki oraz profesjonalne materiały: szklane wydmuszki, brokaty, kleje, pędzelki, miejsce do pracy. Udekorowane według własnego pomysłu ozdoby, każdy chętnie zabrał ze sobą jako pamiątkę.