Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Baryczy

Wsparcie rodzin

Inna niesamowita radość i zaskoczenie w okresie przedświątecznym towarzyszyło trzem rodziną naszych wychowanków. Pod koniec listopada, nawiązała kontakt z naszym Ośrodkiem pani Katarzyna Tracz, proponując wsparcie przedświąteczne jednej  rodzinie z naszych wychowanków.

Pani Kasia wraz z przyjaciółmi i kolegami z pracy – firmy Atrium Real Estate Menagement sp. z.o.o z siedzibą w Warszawie – od trzech lat organizują przedświąteczne akcje wspierające rodziny, pomagające im w spełnieniu marzeń. Obejmują wsparciem, opieką całą rodzinę.

Pan Dyrektor Jan Słuszniak wraz z Panią kierownik Justyną Połetek-Wcisło po wywiadach i analizie dokumentów, wytypowali dwie rodziny spełniające kryteria przekazane przez organizatorów akcji.

Miłym zaskoczeniem była informacja ze obie rodzi uzyskają wsparcie i pomoc, otrzymają prezenty indywidualne dla wszystkich członków rodziny.  Pani Kasia poprosiła o informacje co potrzebują, jakie mają marzenia poszczególni członkowie rodzin.

Po dwóch tygodniach poproszono o wytypowanie jeszcze jednej rodziny.

Tuż przed świętami wszystkim rodziną dostarczono do domów -  przez grupę osób organizujących Akcję wraz z Panią Kasią,-  prezenty i wyposażenie, o którym marzyli jak również wiele produktów spożywczych, chemii w zależności od potrzeb indywidualnych rodzin.

Rodziny wsparte naszych wychowanków to rodzina Małgosi Sinkiewicz z Końskich, rodzina Juli Brot z Radoszyc i rodzina Wiktora Pluta z Olszanowic.

Każda z rodzin dostała wiele prezentów min.:

- Rodzina Małgosi: pralkę automatyczną, rower, laptop, telefon, zestaw obiadowy, zestaw garnków i patelni, komplety pościeli, ręczniki,  środki chemiczne, kosmetyki i ubrania dla wszystkich członków rodziny,  suszarkę do ubrań,  zabawki dla Małgosi w tym lalkę Bobas i wózek, oraz paczki z żywnością i wiele innych rzeczy, jak również leki dla Małgosi.

- Rodzina Juli : pralkę Franię, odkurzacz, piekarnik, rower, laptop, telefon, tablet, zestaw naczyń i garnków, patelnie, radio, komplety pościeli, ubrania dla wszystkich członków rodziny, biurko, krzesło do biurka, jak również środki chemiczne, kosmetyki, paczki żywnościowe i wiele innych rzeczy.

- Rodzina Wiktora: kuchenkę gazową, telewizor, laptopa, telefon, tablet, rower, zestaw obiadowy, zestaw garnków, patelnie, naczynia, mikrofalówkę, zestaw narzędzi dla taty Wiktora, zabawki, książki, półkę na książki, jak również środki chemiczne, kosmetyki, ubrania dla wszystkich członków rodziny, produkty spożywcze  i wiele innych rzeczy.