Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Nowy rok szkolny 2020/2021 rozpoczęty! Jego inauguracja odbyła się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa istotnych z punktu widzenia zdrowia uczniów i nauczycieli.

Ten rok szkolny rozpoczynamy nietypowo i zapewne cały będzie równie nietypowy. Wszystko przez wciąż nieustępującą pandemię koronawirusa, wymuszającą na uczniach, nauczycielach oraz całej kadrze naszego Ośrodka szczególne poszanowanie procedur bezpieczeństwa sanitarnego i epidemiologicznego opracowanych przez dyrekcję Ośrodka w oparciu o zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej. Szczegółowo odniósł się do nich dyrektor Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Baryczy Pan Jan Słuszniak, zaznaczając przy tym, że zastosowanie się do nowych zasad pozwoli bezpiecznie realizować naukę w trybie stacjonarnym. Podczas uroczystości naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Końskich Pan Krzysztof Stachera odczytał okolicznościowy list od starosty koneckiego Pana Grzegorza Pieca, wręczył akty nadania stopnia awansu zawodowego dla nauczycieli oraz dyplomy dla absolwentów Branżowej Szkoły I-go stopnia potwierdzające kwalifikacje zawodowe z zawodzie kucharza wydane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Z początkiem tego roku, podobnie jak ubiegłymi laty, powitaliśmy pokaźne, bo aż piętnastoosobowe grono nowych uczniów rozpoczynających naukę w naszym Ośrodku. Zarówno im, jak i pozostałym podopiecznym dyrektor Ośrodka wraz z przybyłym na uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego naczelnikiem Panem Krzysztofem Stacherą życzyli sukcesów, satysfakcji i oczywiście samych piątek w dzienniku! Przyłączamy się do tych życzeń i trzymamy kciuki za bezpieczny rok szkolny 2020/2021!