Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej drużyn 9-osobowych

Od 24 do 26 maja 2019r. w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywały się Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej drużyn 9-osobowych organizowane przez Związek Stowarzyszeń Sportowych "Sprawni - Razem" - Warszawa.

Mecze rozgrywane były na obiektach: Stadion Sportowy KSZO Ostrowiec oraz boisko piłkarskie w Bodzechowie. Słoneczna pogoda sprzyjała sprawnemu przeprowadzeniu rozgrywek. W zawodach wzięło udział 5 drużyn (małopolskie, mazowieckie, pomorskie, zachodnio - pomorskie, świętokrzyskie), które rozgrywały mecze systemem "każdy z każdym". W drużynie reprezentującej województwo świętokrzyskie znaleźli się uczniowie i absolwenci szkół specjalnych z Kielc, Kazimierzy Wielkiej, Ostrowca Świętokrzyskiego, Skarżyska - Kamiennej oraz Baryczy (Damian Baczewski, Grzegorz Potocki). Kapitanem naszej drużyny był uczeń SOSW w Baryczy Damian Baczewski, natomiast opiekunami: trener Pan Tomasz Domagała (SOSW Barycz) oraz trener Pan Mariusz Krzysztoszek (SOSW Skarżysko - Kamienna). Wszystkie mecze stały na wysokim i wyrównanym poziomie. Drużyna z województwa świętokrzyskiego zajęła V miejsce.

Wyniki meczów:

świętokrzyskie - małopolskie - 2:2