Dzień Edukacji Narodowej 2019

Dziś na sali gimnastycznej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji "Dnia Nauczyciela". To święto zawsze jest okazją do wyjątkowych występów artystycznych naszych uczniów. Nie inaczej było i w tym roku!

Mogli się o tym przekonać nie tylko nauczyciele i wychowawcy, ale także przybyli goście - wśród nich rodzice oraz naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Końskich Pan Krzysztof Stachera. Spotkanie zwyczajowo otworzył dyrektor Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Baryczy Pan Jan Słuszniak witając wszystkich zgromadzonych, a także dziękując nauczycielom i wychowawcom za trud i zaangażowanie wkładane każdego dnia w ustawiczny proces dydaktyczny i wychowawczy naszych podopiecznych. Tymi słowy swoje wystąpienie rozpoczął również naczelnik Pan Krzysztof Stachera, który ponadto odczytał list od starosty koneckiego Pana Grzegorza Pieca. W drugiej części spotkania przyszedł czas na występ uczniów. Akademia, do której długo się przygotowywali wypadła znakomicie, a jej pomysłowość, humor i bogactwo artystyczne wszyscy zebrani nagrodzili gromkimi brawami. Było to duże wyzwanie zwłaszcza dla młodszej części podopiecznych, którzy jednak poradzili sobie wyśmienicie, zachwycając publiczność. Z okazji "Dnia Edukacji Narodowej" jeszcze raz kierujemy słowa uznania i życzenia kolejnych sukcesów zawodowych do wszystkich nauczycieli i wychowawców z naszego Ośrodka! Zapraszamy też do obejrzenia relacji z dzisiejszej uroczystości na naszym oficjalnym kanale YouTube. Organizatorzy akademii: Emil Grabarczyk, Anna Skawińska, Martyna Antosik, Elżbieta Krakowiak, Dorota Głąb, Klaudia Stępińska. Cała uroczystość była w pięknej oprawie plastycznej, której przyświecało motto przewodnie. Ciekawy scenariusz wzbudził bardzo duże zainteresowanie, a tematyczne, innowacyjne piosenki zacheciły do wspólnej zabawy i śpiewu.