Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

2015-09-01

Czas wakacji dobiegł końca. Uczniowie naszego Ośrodka powitali dziś nowy rok szkolny. Do grona naszych uczniów dołączyły również kolejne dzieci, które serdecznie witamy!

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00. Dyrektor Ośrodka Pan Jan Słuszniak powitał licznie przybyłych uczniów, rodziców i opiekunów, a także nowych uczniów naszej szkoły. Zapewnił, że nauka w nadchodzącym roku szkolnym będzie przebiegała jeszcze efektywniej i przyjemniej niż dotychczas dzięki wykonanym w okresie wakacji pracom remontowym, a także dzięki nowym pomocom dydaktycznym, które stanowią znaczące wsparcie w procesie nauczania. Jedną z nich jest fantom do nauki udzielania pierwszej pomocy ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Końskich i przekazany dziś przez wicestarostę koneckiego Pana Andrzeja Marka Lenarta. Na uroczystości odbyło się także nadanie stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela kontraktowego dla Pani mgr Moniki Trawińskiej - wychowawcy w internacie oraz dla Pani mgr Martyny Antosik - nauczyciela nauczania indywidualnego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Na zakończenie wicestarosta konecki Pan Andrzej Marek Lenart i dyrektor Ośrodka Pan Jan Słuszniak życzyli wszystkim uczniom i wychowankom naszej szkoły wytrwałości w nauce i samych piątek w dzienniku, a nauczycielom i wychowawcom samych sukcesów dydaktycznych i wychowawczych. Po uroczystości dzieci wraz z rodzicami udali się do klas, gdzie odbyły sie spotkania organizacyjne z wychowawcami.