2015-10-13

Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się dziś w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Baryczy. Uczniowie przygotowujący imprezę zachwycili nauczycieli, wychowawców oraz przybyłych gości wysokim poziomem artystycznym występu.

Nie tylko zaproszeni goście, ale także pozostali uczniowie i wychowankowie naszego Ośrodka nie mogli oderwać wzroku od tego, co działo się na scenie. Skecz zatytułowany: "Jak odróżnić nauczyciela od ucznia?" rozbawił publiczność pokazując w przejaskrawiony i humorystyczny sposób zachowania uczniów i nauczycieli. W rolę nauczyciela wcielił się Wojciech Pękacz - przewodniczący Samorządu Internatu, zaś w rolę nieznośnych uczniów - Mikołaj Bednarczyk, Łukasz Doniecki, Daniel Sobczak i Dawid Piotrowski, którzy z dużym zaangażowaniem odgrywali swoje role. Kolejny występ to pokaz mody - dzieci przebierały się w stroje charakterystyczne dla nauczucieli danych przedmiotów - i tak np. nauczyciel języka polskiego miał ze sobą wałek, którym wbijał uczniom zasady gramatyki i miotłe, którą wymiatał błędy ortograficzne;) Uczniowie zarecytowali także wiersz, w którym podziękowali nauczycielom za trud i cierpliwość w procesie nauczania. Pomiędzy występami zagrał zespół z naszego Ośrodka w składzie: Pani Klaudia Stępińska - gitara basowa, Pan Emil Grabarczyk - gitara elektryczna, Pan Robert Gut - gitara elektryczna oraz Damian Baczewski - perkusja. Wokalistą był Wojciech Pękacz. Utwory, które zagrali, tak spodobały się publiczności, że nie obeszło się bez bisu. Akademię swoją obecnością uświetnili także goście z zewnątrz - wicestarosta konecki Pan Andrzej Marek Lenart i naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Końskich Pan Krzysztof Stachera, którzy wraz z dyrektorem naszego Ośrodka Panem Janem Słuszniakiem wręczyli Nagrody Dyrektora dla nauczycieli: wicedyrektor naszego Ośrodka Pani Elżbiety Kwapis, Pana Tomasza Domagały, Pana Mirosława Antosika, Pani Doroty Głąb, Pani Iwony Musiałowskiej, Pani Elżbiety Krakowiak, Pani Alicji Zagwożdzon, Pani Adrianny Przyłuckej, Pani Edyty Pawlowskiej i Pana Emila Grabarczyka. Wicestarosta konecki Pan Andrzej Marek Lenart wraz z naczelnikiem Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Końskich Panem Krzysztofem Stacherą przekazali także na rzecz naszego Ośrodka komputery, które zasilą obecną pracownię informatyczną. Przedstawiciele Starostwa podziękowali ponadto wszystkim nauczycielom i wychowawcom za trud i zaangażowanie włożone w proces dydaktyczny i wychowawczy oraz życzyli sukcesów i wytrwałości w dalszej pracy. Akademia została przygotowana przy wsparciu nauczycieli i wychowawców: Pani Doroty Gląb, Pani Klaudii Stępińskiej, Pana Emila Grabarczyka, Pana Roberta Guta, Pani Moniki Trawińskiej, Pani Martyny Antosik oraz Pani Marzeny Nowak. Zapraszamy również do obejrzenia materiału video z imprezy na naszym kanale YouTube.