Dzień Zdrowego Śniadania

2015-11-09

Uczniowie Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Baryczy już piąty raz przyłączyli się do ogólnopolskiego programu „Śniadanie DAJE MOC” i w piątek 6 listopada 2015r. zorganizowali Dzień Zdrowego Śniadania.

Śniadanie - to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Każda klasa otrzymała produkty do przygotowania śniadania: ciemne pieczywo, masło, chudą wędlinę, ser oraz warzywa i owoce. Niektórzy rodzice  zapewnili dodatkowe produkty, które dodały smaku kolorowym kanapkom.

Dzień zdrowego śniadania był okazją do przypomnienia uczniom jak należy się odżywiać, co warto jeść a czego unikać w swoim jadłospisie.

Poprzez szkolny radiowęzeł przedstawiciele samorządu szkolnego wraz z opiekunem p. Barbarą Janczak, zachęcali wszytkich do udziału w zdrowym śniadaniu.

Wychowawcy klas ze swoimi podopiecznymi wspólnie wyczarowali piękne kolorowe
i oczywiście bardzo zdrowe kanapki, które znikały ze stołów w szybkim tempie. Uczniowie naszej Szkoły Zawodowej o profilu kucharz, nie zapomnieli o pracownikach obsługi i administracji i smacznymi kanapkami częstowali panie opiekunki, woźne, pielęgniarkę oraz sekretariat szkoły. To miły gest ze strony naszych uczniów.

Jakość przygotowanego śniadania oceniał dyrektor Ośrodka p. Jan Słuszniak, a nad całością czuwała p. wicedyrektor Elżbieta Kwapis.

Pomysł wspólnego zdrowego śniadania spodobał się wszystkim uczniom. Na stołach nie zabrakło pomysłowych jesiennych dekoracji, zachęcajacych do jedzenia największych niejadków.

Jak pyszne i zdrowe było nasze szkolne śniadanie można zobaczyć na zdjęciach.