„Gdzie jest worek Mikołaja?"

2015-12-11

Trochę później niż zwykle, bo 9 grudnia 2015 roku dzieci ze SOSW w Baryczy odwiedził św. Mikołaj. Tę wspaniałą niespodziankę dla dzieci przygotowali uczniowie z klasy I a Technikum Ekonomicznego, Handlowego i z klasy I Technikum Gastronomicznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich pod opieką nauczycieli - pani Marioli Czarny i pani Joanny Miki.

Spotkanie otworzył pan dyrektor Jan Słuszniak. Zaznaczył, że jest to niezwykła okazja, aby podziękować młodzieży, nauczycielom i pani dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Końskich Jolancie Gregorczyk za 20-letnią współpracę i bezinteresowną pomoc na rzecz uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy. Bowiem od 20 lat organizowane są corocznie przez młodzież koneckiego "Ekonomika" imprezy dla dzieci z ośrodka. Podziękowania  za organizację dzisiejszej uroczystości z ramienia Ośrodka otrzymała pani Katarzyna Muszyńska, Marzena Nowak, Izabela Mazur-Skoczek i Wioletta Mosiołek-Kamińska.

Z kolei  narratorka – Weronika Wojciechowska przywitała wszystkich i wprowadziła  w piękny mikołajkowy nastrój. Młodzież zaprezentowała fantastyczne widowisko słowno-muzyczne pod tytułem: "Gdzie jest worek Mikołaja, czyli poszukiwania  w Baryczy”.  Przedstawienie rozbawiało dzieci i wprawiało w wspaniały nastrój. W poszczególne postacie występujące  w widowisku wcielili się następujący uczniowie: Mikołaj - Kacper Purtak , Rozbójnik I - Ania Janikiewicz, Rozbójnik II - Dominik Włodarczyk,  Króliczek - Ania Swat, Rumcajs - Karol Kuczyk, Kot w butach - Patrycja Moskal, Strach na wróble - Paweł Tkaczyk. Ponadto w części artystycznej poprzez wiersze uczniowie: Dominika Mika, Daniel Misztal, Weronika Wróbel, Magdalena Styś i Kinga Olejarz przybliżali dzieciom postać mikołaja. Występ wzbogaciły piosenki w wykonaniu chórku   w składzie: Anna Maleszak, Piotr Sosnowski, Kinga Szlufarska, Dominika Goworek, Alicja Salicka, Marlena Krakowiak, Anna Swat, Magdalena Styś, Dominika Mika, Weronika Tokarz i Klaudia Wiśniewska.   Gdy do sali przybył św. Mikołaj - Kacper Purtak w asyście śnieżynek - Andżeliki Zenki i Sandry Węgrzyn oraz elfa - Łukasza Jankowskiego, dzieci przywitały ich gromkimi brawami. Niezmordowany Mikołaj rozdając prezenty, chętnie słuchał recytacji wierszy, piosenek  i popisów w wykonaniu obdarowywanych dzieci. Widząc zadowolenie i wielką radość malującą się na twarzach, zwłaszcza najmłodszych dzieci, Mikołaj usilnie prosił, aby za naszym pośrednictwem podziękować sponsorom i ludziom dobrej woli, którzy okazali tym dzieciom wiele serca i przyczynili się do ich radości. Paczki mikołajkowe dla  dzieci sfinansowane zostały ze środków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy.   Fundatorami mikołajkowych paczek dla  najmłodszych dzieci z klas I-III szkoły podstawowej byli uczniowie "Ekonomika"  z klas: I a, II a Technikum Ekonomicznego, I i II Technikum Handlowego oraz  IV Technikum Gastronomicznego. Odpowiednią oprawę muzyczną zapewnił Jakub Niedziela.

Program artystyczny oraz dary sprawiły dzieciom  z ośrodka wiele radości. Oby takich "Świętych Mikołajów" było jak najwięcej!