Uczniowie z Litwy zagościli w Ośrodku na Baryczy

2016-05-11

Kilka minut po godzinie 9.00 rano do naszego Ośrodka przybyła młodzież ze szkoły Vilniaus Verkiu Spec. Mokykla z Litwy. Wraz z dwanaściorgiem dzieci mamy zaszczyt gościć opiekunów, wśród których jest także dyrektor Pani Danutė Šukelienė.

Gości powitał dyrektor Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Baryczy Pan Jan Słuszniak, kierownik ds. Wychowania i Opieki Pan Bogusław Swat oraz wychowaca Internatu Pani Marzena Wilk. Po wstępnym zapoznaniu się, kierownik Internatu oprowadził młodzież po obiekcie i pomógł zakwaterować się w pokojach. Podróż z Litwy była długa i męcząca, dlatego nasi goście od razu zostali zaproszeni na śniadanie. Po posiłku i krótkim odpoczynku zwiedzili szkołę oraz cały teren naszego Ośrodka, a tuż po godzinie 14.00 udali się na obiad. Kolejnym punktem pierwszego dnia pobytu była wycieczka do Końskich, którą koordynowała Pani Dorota Kruk - wychowawca Internatu, pasjonatka historii miasta i tutejszych zabytków. Nasi goście zwiedzali Zespół Pałacowo - Parkowy oraz Kolegiatę im. Świętego Mikołaja. Po powrocie i kolacji wychowankowie Ośrodka z Baryczy zaprosili swoich litewskich rówieśników na integracyjną dyskotekę. Zabawa trwała do późnego wieczora, a już jutro, od wczesnego poranka na naszych gości czekają kolejne atrakcje!