Festyn z okazji "Dnia Dziecka"

2016-06-02

Z okazji tego wyjątkowego dla wszystkich dzieci święta, w naszym Ośrodku został dziś zorganizowany festyn. Teren parkowy wokół szkoły wypełniły liczne atrakcje i niespodzianki przygotowane specjalnie dla naszych podopiecznych.

Bez względu na wiek i zainteresowania każdy uczeń mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. Wśród młodszych dzieci największym powodzeniem cieszyła się zjeżdzalnia "Dinoslide" i trampolina "Space Jumper". Starsi chętniej grali w mini golfa i brali udział w zawodach w chodzeniu po linie. Odbyły się także wyścigi w przebraniu bajkowych bohaterów, które oprócz samej konkurencji dostarczyły niebywale dużo śmiechu i zabawy. Wśród atrakcji znalazły się również zawody w puszczaniu baniek mydlanych, konkurs plastyczny, kręgle i zabawa taneczna, które koordynował animator zabaw integracyjnych Pan Maciej Prawda. Podczas festynu dzieci mogły też skosztować różnych przysmaków z grilla, lodów i waty cukrowej. Ważnym punktem imprezy było wyróżnienie naszych wychowanków za wyjątkowe osiągnięcia sportowe i artystyczne. Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Końskich Pan Krzysztof Stachera wraz z dyrektorem Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Baryczy Panem Janem Słuszniakiem rozdali nagrody laureatom konkursów plastycznych i muzycznych oraz zwycięzcom zawodów sportowych. Oprócz naczelnika - Pana Krzysztofa Stachery mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli Nadleśnictwa Barycz, którzy podarowali naszym uczniom słodkie upominki. Za sprawną organizację i przeprowadzenie całego festynu serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich pracowników naszego Ośrodka, w szczególności do osób bezpośrednio odpowiedzaialnych za przebieg tej imprezy: Pani Katarzyny Krupy, Pani Beaty Nowak, Pani Izabeli Mazur-Skoczek, Pani Katarzyny Muszyńskiej, Pani Doroty Głąb, Pani Martyny Antosik, Pani Aleksandry Piwowarczyk-Kozłowskiej, Pana Tomasza Domagały oraz Pana Bartosza Bielawskiego.