"Śniadanie daje moc"

2016-11-08

8 listopada 2016r. to DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA dla uczniów z Ośrodka w Baryczy. To już po raz szósty przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji ŚNIADANIE DAJE MOC. Śniadanie - to przecież najważniejszy posiłek każdego dnia.

Wszystkie klasy otrzymały produkty do przygotowania zdrowego śniadania. Następnie wspólnie z nauczycielami dzieci zrobiły wspaniałe kolorowe kanapki, przekąski, sałatki, które szybko znikały ze stołów. Wspólne śniadania było okazją do przypomnienia uczniom jak należy się odżywiać, co warto jeść a czego unikać w swoim jadłospisie. Wspólnie w klasach przygotowano także plakaty tematycznie związane z DNIEM ZDROWEGO ŚNIADANIA.

Uczniowie naszej Szkoły Zawodowej o profilu kucharz przygotowali niespodziankę w postaci pysznego kefiru bananowego, nie zapomnieli  też o pracownikach obsługi i administracji.
To miły akcent  ze strony naszych uczniów.

Jury w składzie: pani wicedyrektor Elżbieta Kwapis oraz nauczyciele pani Barbara Janczak i pan Bartosz Bielawski, przyznało  nagrody dla klas które w tym roku przygotowały najciekawiej klasowe śniadanie. Oceniano samodzielność uczniów, ich wkład oraz wiedzę na temat Dnia Zdrowego Śniadania.

Bezkonkurencyjna okazała się najmłodsza klasa I-III z wychowawczynią p. Iwoną Gil oraz opiekunką p. Marleną Kupis. Dzieci przygotowały piękne pomysłowe kanapki ukryte w postaciach misiów, owieczek, dżdżownic i wykazały się dużą wiedzą  dlatego też zajęły
I miejsce.

Wyróżnienie otrzymały klasy: I Gimnazjum z wych. p. Marią Grajpel, oraz klasy ZSZ o profilu kucharz z wych. p. Grażyną Tomalą i Adrianną Przyłucką.

Smaczne i zdrowe nagrody i wyróżnienia wręczł uczniom dyrektor Ośrodka p. Jan Słuszniak.

Pomysł wspólnego zdrowego śniadania od lat podoba się wszystkim uczniom. Na stołach nie zabrakło także ciekawych jesiennych dekoracji. Jak pysznie i zdrowo było tego dnia można zobaczyć  na  naszych zdjęciach.

W tym roku  sponsorem Zdrowego Śniadania dla dzieci z Ośrodka w Baryczy był Starosta Konecki p. Bogdan Soboń za co wszyscy serdecznie dziękują.