Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Baryczy

Uczniowie naszej szkoły na biegach przełajowych na OSiRze

2017-03-28

W sobotę w Końskich biegało ponad 350 zawodników! Coroczne biegi przełajowe organizowane przez Wiesława Rożeja to największa impreza lekkoatletyczna w naszym powiecie i jedna z największych imprez sportowych w ogóle. 

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych oraz Mistrzostwa województwa Świętokrzyskiego Związku LA i Świętokrzyskiego Zrzeszenia LZS zorganizowano na doskonale przygotowanych trasach na stadionie OSiR przy ulicy Południowej w Końskich. –„Impreza jest tworzona od 2006 roku z jednorocznym tylko opuszczeniem. Nie było jej chyba tylko w 2007 roku. Tak to non stop są w Końskich te zawody. Dzisiaj się bardzo cieszę, bo mamy jedną z największych frekwencji na tego typu zawodach.” – powiedział nam Wiesław Rożej, konecczanin i prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Oprócz Mistrzostw Województwa oraz Międzywojewódzkich Mistrzostw w Końskich miały miejsce także biegi najmłodszych w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”. –PROGRAM Lekkoatletyka dla każdego, czyli Królowa Sportu dla każdego. Właśnie w tej Królowej Sportu wystartowało ponad stu zawodników i jest to bardzo pocieszający wynik. Myślę, że z nich wyrosną nasi przyszli mistrzowie jak Tomasz Majewski i inni.” – powiedział nam prezes Rożej.


Poniżej publikujemy nazwiska medalistów wszystkich rozegranych biegów:


Medaliści Mistrzostw Województw Świętokrzyskiego:


3km młodzików
1.Jakub Ciemiega LKB Rudnik
2. Tomasz Zbroszczyk SSR Olimp Strawczyn
3. Jakub Gaweł SSR Olimp Strawczyn


2.5 km Juniorzy młodsi
1. Bartłomiej Siadul SSR Olimp Strawczyn
2. Kewin Gad SSR Olimp Strawczyn
3. Bartosz Bernaciak


2,5 km Juniorzy
1. Michał Karasiński THM Ostrowiec Św.
2. Adam Gaber KKL Kielce
3. Kamil Ocetek SO Barycz


2.5 km Seniorzy
1. Sylwester Lepiarz THM Ostrowiec Św.
2. Piotr Jaśtal LKB Rudnik
3. Damian Baczewski SO Barycz