„Wieszamy domki dla ptaków”

2017-03-29

27 marca uczniowie naszego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Baryczy uczestniczyli w akcji „Wieszamy domki dla ptaków”.

Budki lęgowe otrzymaliśmy od Starostwa Powiatowego w Końskich. Goście: p. Witold Wójcik – Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Końskich, p. Krzysztof Grzegorczyk – Radny Rady Gminy w Końskich,p. Włodzimierz Falba z Nadleśnictwa Barycz oraz Dyrektor Ośrodka p. Jan Słuszniak i wicedyrektor p. Elżbieta Kwapis, a także koordynator p. Alicja Zagwożdżon, p. Anna Skawińska, p. Aleksandra Piwowarczyk-Kozłowska wraz z innymi nauczycielami i uczniami w piękny słoneczny marcowy dzień z pomocą naszych konserwatorów zawiesili 10 budek lęgowych na drzewach w pobliskim parku i lesie - znajdujących się w okolicy naszego Ośrodka. Była to kolejna akcja, w której uczestniczyli nasi uczniowie pomagając zwierzętom.