"W jedności siła"

2017-04-05

Okres Wielkiego Postu to także czas rekolekcji, które w naszej szkole trwają już od poniedziałku. Dzięki staraniom ks. Pawła Piwowarczyka oraz Pani Agnieszki Korzekwy nauki rekolekcyjne przed najważniejszymi świętami w roku zyskały wyjątkowo przystępną formę.

Przedstawienie Wielkanocne, które odbyło się wczoraj w szkole doskonale wpisiwało się w program rekolekcyjny, a jego tytułowe przesłanie zaczerpnięte z Listu do Rzymian w prosty i czytelny sposób artykułowało potrzebę jedności między ludźmi. Historia wręcz zafascynowała naszych podopiecznych, a jeśli dodać, że gra aktorska uczniów wystawiających przedstawienie była wysoce kunsztowna, to całość można podsumować tylko jednym słowem - sukces! Tym większy, że dzieci ochoczo wzięły udział w kolejnych punktach wczorajszego programu: projekcji filmu pt. "Niebo istnieje naprawdę" oraz zorganizowanej po nim spowiedzi wielkopostnej. Serdecznie dziękujemy ks. Pawłowi Piwowarczykowi oraz Pani Agnieszce Korzekwie za tak atrakcyjny element rekolekcji, które bez wątpienia zostaną na długo w pamięci naszych wychowanków!