Międzynarodowe Targi Euro Gastro 2017

2017-04-21

Dnia 7 kwietnia 2017 roku po raz kolejny młodzież z klas gastronomicznych Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Baryczy odwiedziła Międzynarodowe Targi Euro Gastro 2017 w Warszawie.

Podczas zwiedzania uczniowie mieli możliwość zobaczyć nowoczesne  urządzenia i  wyposażenie zaplecza kuchennego zakładów gastronomicznych, wyposażenie sal restauracyjnych, barów, zastawę i galanterię stołową. Ponadto targom towarzyszyły  spektakularne konkursy i pokazy kulinarne, spotkaliśmy tu szefów kuchni znanych z popularnych  programów kulinarnych np.  Kurta Szellera, Roberta Sowę czy Theofilosa. Panowie chętnie rozmawiali z naszymi uczniami i  robili pamiątkowe zdjęcia.

Na szczególną uwagę zasługiwał XII Festiwal Kuchni Greckiej, którego organizatorem był Theofilos Vafidis. Ekipa najlepszych kucharzy z renomowanych restauracji z całej Polski pod fachowym okiem międzynarodowego Jury przygotowywała autorskie dania z wykorzystaniem greckich produktów.  W jury  niezawodowców byli znani aktorzy jak Łukasz Nowicki, Tomasz Kozłowicz i inni. Młodzież mogła degustować potrawy i produkty żywnościowe  w wielu sektorach: ryby, mięsa, desery, napoje oraz  dużą  różnorodność lodów.  Nikt z sal wystawowych nie wyszedł głodny, a wręcz przeciwnie doznania kulinarne zapełniły zmysły wizualne i smakowe.

Po 3 godzinach spędzonych na  pokazach kulinarnych i degustacjach przyszedł czas na doznania duchowe,  a był to spacer po ogrodach Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Podziwialiśmy pięknie kwitnące magnolie ora bogatą szatę roślinną.

Zwieńczeniem naszej wizyty  w stolicy był pobyt w teatrze „Kwadrat” na sztuce „Szalone Nożyczki”. Wspaniała komedia pełna humoru , od samego początku angażująca widzów  w rozwój  wydarzeń  mający wpływ na  zakończenie sztuki.

Do domu wróciliśmy po północy, wszyscy zadowoleni i szczęśliwi.  Młodzież bardzo zmęczona całodziennym dniem pełnym atrakcji stwierdziła, że mogliby odwrócić i jeszcze raz jechać na taką wycieczkę.

Organizatorzy:

Grażyna Tomala, Adrianna Przyłucka, Hanna Zielińska