"Rowerowy Rajd Gwiaździsty"

2017-05-12

Przed dwoma dniami wychowankowie naszego Ośrodka wraz z Panem dyrektorem Janem Słuszniakiem oraz wychowawcą Panem Łukaszem Stacherą wzięli udział w organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Kielcach "Rowerowym Rajdzie Gwiaździstym".

Nasz Ośrodek reprezentowany był przez wytrawnych rowerzystów: Łukasza Juszyńskiego, Pawła Ratajskiego, Pawła Kłoska, Huberta Krzaczyńskiego oraz Konrada Piotrowskiego. Wszyscy chłopcy bez problemu dojechali do mety. Trasa swój początek miała pod gmachem Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach i wiodła aż do Borkowa. Na zaproszenie Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty w wyprawie wystartowała wojewoda Pani Agata Wojtyszek. Celem rajdu jest popularyzacja turystyki rowerowej wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz osób dorosłych. Na miejscu, w Borkowie, odbyły się konkursy z nagrodami oraz prezentacja na temat bezpieczeństwa poruszania się na drogach, przygotowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach i Komendę Miejską Policji w Kielcach. Rajd jest elementem akcji "Świętokrzyski Dzień Roweru". Inicjatywa ta, to czwarta po badmintonie, siatkówce i tenisie stołowym, akcja w ramach projektu "Świętokrzyskie Dni Sportu". Projekt promuje aktywność fizyczną wśród uczniów, propaguje wybrane dziedziny sportu oraz działalność szkół w zakresie rozwoju kultury fizycznej.