Uczniowie z Litwy na ziemi sandomierskiej

2017-05-26

Po Krakowie przyszedł czas na Sandomierz. Uczniowie i wychowawcy ze szkoły w Wilnie zwiedzili dziś miasto będące, obok Wrocławia i Krakowa, jedną z głównych siedzib Królestwa Polskiego w średniowiecznej Polsce.

Pośród wielu miejsc wartych zwiedzenia nasi litewscy goście zobaczyli Bazylikę Katedralną Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, kościół św. Jakuba, Zamek Królewski zwany też Zamkiem Kazimierzowskim wzniesiony przez Kazimierza Wielkiego, XIX - wieczny Dworek Ojca Mateusza, rynek sandomierski oraz I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum - jedną z najstarszych i najbardziej prestiżowych szkół średnich w Polsce funkcjonującą od 1602 roku. Koordynatorem dzisiejszego wyjazdu była Pani Adrianna Przyłucka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszej wycieczki.