Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Baryczy

Uczniowie z Baryczy zwiedzali Trójmiasto

2015-06-04

W dniach 27-29 maja 2015r. uczniowie z Baryczy wyjechali na trzy dni do Trójmiasta. Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „PRZYJAZNE SCHODY” działające przy SOSW w Baryczy zorganizowało wycieczkę integracyjną, w której wzięli udział uczniowie z Ośrodka wraz z rodzicami. Stowarzyszenie otrzymało część środków na wyjazd z konkursu Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.

Wyjazd nad morze był dużym wyzwaniem dla wszystkich. W wycieczce uczestniczyli uczniowie z różnym stopniem niepełnosprawności, w tym dzieci na wózkach inwalidzkich.

Większość uczestników była po raz pierwszy nad Morzem Bałtyckim. Przy pięknej słonecznej pogodzie uczestnicy zwiedzali Gdańsk, ulicę Długą z Neptunem, nabrzeże wysłuchali ciekawych opowieści, legend pani przewodnik.

W drugim dniu odwiedzili Akwarium Gdyńskie, wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, obejrzeli ekspozycje zwierząt morskich. Atrakcją był spacer po Skwerze Kościuszki w Gdyni i obejrzenie statków Błyskawica, Dar Pomorza. Przy pięknym Słońcu odbył się rejs statkiem Pirat, następnie spacer po sopockim Molo i plaży. Odważniejsi spacerowali boso brzegiem morza, delektując się pięknymi widokami i wdychając jod. Trzeciego dnia uczestnicy odwiedzili Operę Leśną w Sopocie, wysłuchali koncertu organowego w Katedrze Oliwskiej, odwiedzili Park oliwski z palmiarnią. Spacer po Sopocie ulicą Monte Casino przypomniał wszystkim że wakacje tuż, tuż. Wszyscy żałowali, że trzy dni w Trójmieście minęły tak szybko. Nad sprawną organizacja wycieczki czuwała kadra pedagogiczna, panie: Katarzyna Krupa, Dorota Głąb i Elżbieta Kwapis.